Opryszczka i kurzajki – jak się ich pozbyć?

W okolicach ust czujesz niekomfortowe swędzenie. Zerkasz w lustro i dostrzegasz nieestetyczny pęcherzyk. Już wtedy zdajesz sobie sprawę, że to opryszczka, której trzeba pozbyć się jak najszybciej. Dla większości z nas nie jest to zwykła historyjka, lecz przywołanie niemiłych wspomnień.

Opryszczka – przyczyny powstania i objawy

W jaki sposób opryszczka pojawia się na naszej twarzy? Mimo, iż dolegliwość ta jest niezależna od pogody, jej powstawaniu sprzyja mróz, wiatr oraz ostre słońce. Oprócz tego, często powstaje ona także podczas gorączki, chorób zakaźnych oraz w czasie miesiączki. Mimo, iż zazwyczaj towarzyszy jej jedynie delikatne swędzenie i pieczenie, każdy pragnie ją zlikwidować zarówno ze względów zdrowotnych, jak i estetycznych.

Opryszczka i kurzajki – jak się ich pozbyć.

 

Jak zlikwidować opryszczkę?

Na początku jednak warto wspomnieć kilka słów o profilaktyce. W związku z tym, że bardzo szybko można zarazić się opryszczką, nie należy korzystać z tych samych naczyń, sztućców, czy też ręczników, których używa osoba zakażona. Ponadto, powinno się również zrezygnować z pożyczania pomadek, całowania, czy tez picia napojów bezpośrednio z butelek.

Przebieg opryszczki jest zazwyczaj krótkotrwały. Zwykle borykamy się z nią przez ok. tydzień. Warto jednak stosować preparaty, które przyspieszą gojenie. Pomóc mogą produkty o działaniu antyseptycznym i przeciwwirusowym.

Więcej o tym, jak skutecznie walczyć z opryszczką i kurzajkami na: www.sklepestetyka.pl/Opryszczka-kurzajki-jak-skutecznie-z-nimi-walczyc.html

Jak usunąć kurzajki?

Pozostając przy temacie wirusowych chorób skóry nie sposób ominąć kurzajki. Pod tą nazwą kryją się grudki o nierównej powierzchni. Zastanawiasz się skąd się biorą? Najczęściej zarażamy się nimi poprzez dotknięcie osoby z nosicielem wirusa. Jednak oprócz kontaktu bezpośredniego, ryzyko zakażenia występuje także w miejscach ogólnodostępnych takich jak baseny, szatnie, czy też sauny.

Zachowania profilaktyczne są istotne. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy kurzajki już pojawiły się na Twojej skórze? Wówczas zastosuj preparaty w postaci maści, kremu, czy też sprayu, w których znajdą się m.in. mocznik, kwas mlekowy oraz kwas salicylowy.

Aby zmniejszyć ryzyko zarażenia się wirusem, stosuj wymienione wcześniej zasady bezpieczeństwa. Nie lekceważ opryszczki i kurzajek! Ażeby nie stały się groźne dla Twojego zdrowia, pozbądź się ich jak najszybciej!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *