Jesienna pielęgnacja skóry = kuracja kwasami

Niebawem rozpocznie się kalendarzowa jesień. Każdy marzy o tym, aby ta pora roku obfitowała w barwy czerwieni i złota oraz podarowała nam ciepłe i słoneczne dni. Niestety jesień ma też drugą stronę medalu, która zdarza się częściej. Szarość i deszcz sprawiają, że mamy ochotę włożyć puchate skarpety, zaszyć się pod ciepłym kocem, trzymając w ręku gorące kakao.

Dlaczego skóra potrzebuje powakacyjnej regeneracji?

Dbając o swoje samopoczucie nie zapominajmy także o tym, aby zatroszczyć się o swoją skórę. Jesień to czas, kiedy należy jej się szczególna pielęgnacja. Jakie są tego powody? Po pierwsze, upały powodują, że skóra po lecie staje się zmęczona i przesuszona. Poza tym, wakacyjna pogoda często oferuje nam niechciany prezent w postaci przebarwień. Po drugie natomiast, o tej porze roku należy chronić skórę przed niższą temperaturą, wiatrem i deszczem.

Jesienna pielęgnacja skóry = kuracja kwasami

Pielęgnacja skóry – właściwości kwasów

W jaki sposób zatem zadbać o nią jak najlepiej? Jesień to najlepszy czas na zastosowanie kwasów. Jest to spowodowane faktem, iż większość z nich charakteryzują właściwości fotouczulające, a o tej porze roku słońce nie jest już tak intensywne.

Oczywiście wciąż należy stosować filtry, natomiast ryzyko w tym przypadku jest w znacznym stopniu zredukowane. Każdy z kwasów wyróżniają inne właściwości, dlatego bardzo istotne jest ich odpowiednie stosowanie. Dziś kilka słów o najpopularniejszych kwasach.

Więcej na temat odpowiedniego wyboru kwasu na: www.sklepestetyka.pl/5979-Czy_wiesz_jaki_kwas_jest_dla_Ciebie_najlepszy_

Kwas azelainowy

Jako pierwszy pod lupą znajdzie się kwas azelainowy, dedykowany skórze wrażliwej i naczyniowej. Składnik ten pozwala pozbyć się przebarwień i zapobiega powstawaniu plam pigmentacyjnych. Ponadto, sprawdza się on także w leczeniu trądziku różowatego i pospolitego.

Kwas glikolowy

Innym kwasem, o którym warto wspomnieć jest kwas glikolowy. Razem z nim uzyskasz efekt gładkiej i jędrnej skóry. Osiągnięty rezultat zależy jednak od stężenia kwasu. Składnik ten jest w stanie nawilżyć, zregenerować, oczyścić, a nawet odmłodzić skórę.

Kwas laktobionowy

Propozycją dla posiadaczy skóry wrażliwej jest z kolei kwas laktobionowy. Podobnie jak pozostałe kwasy, regeneruje, odmładza i usuwa przebarwienia. Wyróżnia go jednak wyjątkowo łagodne działanie.
Przywróć skórze wymarzony blask! Wybierz kwas dostosowany do indywidualnych potrzeb Twojej skóry. Sięgnij po produkty złuszczające i przygotuj skórę do przyjęcia cennych składników odżywczych .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *