Kosmetyki z żurawiną

Żurawina jest owocem, który zazwyczaj kojarzony jest jako dodatek do pysznych dań. Często wykorzystuje się ją m.in. do deserów i surówek. Nie wszyscy zdają sobie jednak sprawę, że wykazuje ona także dobroczynne działanie w kosmetyce. Jest to możliwe dzięki temu, że w swoim składzie zawiera całą gamę witamin i minerałów.

Kosmetyki z żurawiną

Żurawina – skład

Owoce żurawiny bogate są m.in. w witaminę C, A, kwas cytrynowy, jabłkowy, żelazo, czy też magnez. Co dokładnie mogą nam podarować oprócz walorów smakowych? Po pierwsze, żurawina oferuje swoją pomoc w przypadku zapalenia pęcherza. Nie pozwala bakteriom na zasiedlenie, dzięki czemu szybko uciekają z organizmu. Ponadto, polecana jest również w przypadku przeziębienia, opryszczki, czy też menopauzy.

Wpływ żurawiny na skórę

Oprócz tego, nie można zapominać także o jej wszechstronnym działaniu na skórę. Stosując kosmetyki z żurawiną możesz liczyć na szereg korzyści w postaci:

  • odżywionej i nawilżonej skóry,
  • uregulowanego pH,
  • jędrnej i elastycznej skóry,
  • działania antybakteryjnego,
  • wzmocnionej odporności skóry.

Na rynku znajdują się preparaty z żurawiną w różnej formie. Dostępne są maseczki, serum, czy też masła do ciała. Każdy więc z pewnością znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Więcej o żurawinie w kosmetyce na: www.sklepestetyka.pl/Zurawina_w_kosmetyce-owoc_mlodosci_i_zdrowia.html

Jeżeli dotychczas myślałaś o żurawinie jedynie jako o dodatku do wytrawnych potraw, musisz to zmienić. Doceń szeroki wachlarz jej właściwości, a ona odwdzięczy Ci się i zapewni gładką, pełną blasku skórę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *