Elastyna w kosmetykach pielęgnacyjnych

Dokonując wyboru kosmetyków, najpierw zwracamy uwagę na opakowanie. Jeżeli jest wykonane estetycznie i starannie, ma dużą szansę, aby przyciągnąć nasz wzrok. Nic w tym złego. Ważne jednak, aby na tym nie poprzestać. Przede wszystkim warto sprawdzić listę składników danego produktu, ponieważ to one ostatecznie mają zapewnić nam pożądane efekty.

Elastyna – przejdź do produktów z elastyną

Czym jest elastyna?

Jednym ze składników, który bardzo często występuje w kosmetykach jest elastyna. Co kryje się pod tym pojęciem? Jest to białko występujące w tkance łącznej, którego wytwarzanie zatrzymuje się po 25 roku życia. Ta biologicznie czynna substancja stosowana jest w kosmetykach pielęgnacyjnych do skóry i włosów.

Elastyna a skóra

Elastyna jest składnikiem, który bez problemu przenika w głąb skóry. Wpływa na jej elastyczność, jednocześnie regenerując i spłycając zmarszczki. Ponadto, stanowi ochronę przed działaniem substancji chemicznych, które często podrażniają, powodując dyskomfort. Dzięki elastynie, skóra staje się pełna blasku i witalności. Warto nadmienić, że kosmetyki z tym składnikiem stosować mogą osoby w różnym wieku. W szczególności jednak dedykuje się je cerze dojrzałej.

Elastyna – wpływ na włosy i paznokcie

Elastyna ma także duży wpływ na pobudzenie wzrostu naszych kosmyków. To dzięki niej włosy są miękkie, a my pozbywamy się problemu z ich rozczesywaniem. Warto zauważyć, że składnik ten pozytywnie wpływa także na nasze paznokcie. Nic więc dziwnego, że wykorzystywany jest do produkcji preparatów, które mają zapobiec ich łamliwości i uelastycznić płytkę paznokcia.

Elastyna w kosmetykach pielęgnacyjnych

Elastyna a kolagen

O elastynie i kolagenie często wspomina się w tym samym czasie, łącząc je w parę. Jaki jest tego powód? Kolagen jest białkiem tkanki łącznej, który także odpowiada za elastyczność skóry. Wykorzystanie obu składników w jednym kosmetyku powoduje, że proces glikacji determinujący starzenie się skóry, staje się wolniejszy.

Mimo, że liczba kosmetyków znajdujących się na półkach sklepowych jest ogromna, zawsze powinniśmy zwracać uwagę na ich składniki. Dzięki temu, wybierzemy te preparaty, które naprawdę poprawią kondycję naszej skóry, włosów i paznokci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *