Trądzik różowaty – pielęgnacja skóry w 3 krokach

Trądzik różowaty to przewlekła choroba zapalna skóry, która pojawia się wyłącznie na twarzy. Zazwyczaj dostrzec ją można w tzw. strefie T, czyli na czole, nosie i brodzie, a także na policzkach. Schorzenie to charakteryzuje przede wszystkim zaczerwienienie, grudki i krostki. Pomijając kwestie estetyczne należy dodać, że trądzik różowaty nierzadko wiąże się z niekomfortowym uczuciem pieczenia i świądem.

Przyczyny trądziku różowatego

Choroba ta często ma podłoże genetyczne. Istnieje jednak wiele czynników, które mogą spowodować zaostrzenie rumienia. Wśród nich znajduje się m.in. stres, ekspozycja na słońce, wysiłek fizyczny, gorące kąpiele, czy też wizyty w saunie lub solarium.

 

Trądzik różowaty – pielęgnacja skóry w 3 krokach

 

Dieta a trądzik różowaty

Ważną rolę podczas walki z trądzikiem odgrywa dieta. Jeżeli zmagasz się z tym schorzeniem pamiętaj, że warto sięgać po jak najmniej przetworzoną żywność. Sprzymierzeńcami zdrowej skóry są warzywa oraz owoce zawierające cenne witaminy i antyoksydanty. Nie pomaga natomiast spożywanie alkoholu, fast-foodów, czy też ostrych przypraw.

Więcej o pielęgnacji trądziku różowatego na: www.sklepestetyka.pl/Jak-dbac-o-skore-z-tradzikiem-rozowatym

Zmagając się z trądzikiem różowatym należy skonsultować się z dermatologiem. Oprócz tego, istotna jest właściwa pielęgnacja cery. Mimo, iż trądzik charakteryzuje się naprzemiennymi okresami zaostrzania i wycisza się objawów, o skórę należy dbać przez cały czas. Jak zatem wybrać odpowiednie kosmetyki?

3 etapy pielęgnacji skóry z trądzikiem różowatym

Postaw na produkty, które nie podrażnią Twojej skóry. Ważne, aby nie zawierały substancji zapachowych, konserwantów i alkoholu. Właściwa pielęgnacja skóry z trądzikiem różowatym składa się z trzech kroków:

  • dokładny demakijaż,
  • eksfoliacja, czyli złuszczanie naskórka,
  • stosowanie kosmetyków łagodzących.

Mimo, iż trądzik różowaty nie jest całkowicie uleczalny, właściwa dieta i pielęgnacja w znacznym stopniu mogą zniwelować występujące objawy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *