Kwas ferulowy

Chociaż istnieje wielu zwolenników naturalnego trybu życia bez żadnych wspomagaczy zdrowotnych i urodowych, ja nie jestem jednym z nich. Mogłoby się wydawać, że nie stosowanie kremów, dezodorantów i suplementów sprawi, że nie będziemy zagrożeni negatywnymi składnikami w nich zawartymi. Mam tu na myśli liczne chemiczne substancje zapachowe i nie tylko oraz, parabeny i na przykład barwniki. Należy jednak pamiętać, że w miarę upływu czasu czynniki zewnętrzne stają się coraz bardziej zagrażające dla ludzkiej skóry oraz całego organizmu. W międzyczasie odporność naszego organizmu zostaje obniżona, a szkodliwych czynników zewnętrznych ciągle przybywa. Jak więc bronić się przed światem zanieczyszczeń i chorób?

Kosmetyki z kwasem ferulowym można kupić na: www.sklepestetyka.pl/kwas-ferulowy

Dostarczyć organizmowi tego co najbardziej potrzebne. Może słyszeliście już o kwasie ferulowym. Zalicza się go do grona kwasów fenolowych i jedną z jego najbardziej pożądanych właściwości jest bez wątpienia działania przeciwrodnikowe. Niestety można zauważyć, że wraz z rozwojem cywilizacji nasilają się choroby nowotworowe. Oczywiście w przypadku nowotworów ogromne znaczenie mają predyspozycje genetyczne. Jeśli w Twojej rodziny występowały przypadki raka, zdecydowanie powinieneś się regularnie badać. Dobra suplementacja kwasem ferulowym również nie zaszkodzi. Według badań kwas ferulowy świetnie działa antyoksydacyjnie, przeciwzapalnie oraz wywiera na organizm wpływ przeciwnowotworowy. Według lekarzy kwas ferulowy warto stosować podczas raka skóry, jelita grubego oraz wątroby. Suplementacja tym kwasem przynosi satysfakcjonujące efekty w terapii. A nie ma co się oszukiwać, w przypadku chorób każda pomoc jest potrzebna. Kolejnym dużym zagrożeniem dla ludzkiego organizmu są bez wątpienia promienie ultrafioletowe. Mimo, że słońce oddalone jest od nas o około sto pięćdziesiąt milionów kilometrów jego promienie mają bardzo duży wpływ na ludzką skórę. Między innymi one są właśnie powodem występowania raka skóry u wielu ludzi. Zbyt częste przebywanie na słońcu zwiększa ryzyko zachorowania na raka, w szczególności skóry i dodatkowo sprawia, że skóra szybciej się starzeje. Zastosowanie kwasu ferulowego w kremach z filtrami jest nieocenione. Kwas ferulowy bowiem nie przepuszcza promieni UV, tym samym chroniąc skórę. Dodatkowo jeśli wasza skóra ma już pierwsze oznaki fotostarzenia również wybierzcie kosmetyki z kwasem ferulowym, ponieważ ochroni waszą skórę przed dokonaniem się większych zmian.

Kwas ferulowy wykorzystywany jest w dziedzinach medycyny, kosmetologii oraz spożywczych. Jego wszechstronne zastosowanie skusiło wiele osób do przetestowania kosmetyków i suplementów go zawierających. Według mnie to najbardziej naturalne rozwiązanie na ochronę organizmu ludzkiego jak i zachowanie młodej i pięknej skóry. Regularne stosowanie kosmetyków z kwasem ferulowym wykazuje działanie odmładzające.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *