Róż w makijażu

Róż jest kosmetykiem, który powinien znaleźć się w każdej damskiej toaletce. Stanowi on rewelacyjne dopełnienie zarówno wieczorowego, jak i dziennego makijażu. Podkreśla kości policzkowe, a przede wszystkim nadaje subtelnego blasku, lekkości i uroku.

Rodzaje różu

Najczęściej wybieraną formą jest róż sypki, który delikatnie wykańcza makijaż. Należy jednak w tym miejscu zaznaczyć, że istnieją również inne rodzaje różu. Pierwszym z nich jest prasowany, który może pełnić funkcję wykończeniową lub rozświetlającą. Drugim natomiast jest róż kremowy – idealnie nadający się do konturowania twarzy.

Róż w makijażu

Właściwy odcień różu – jak go wybrać?

Wybór odpowiedniego rodzaju różu to dopiero pierwszy krok do pięknego wyglądu. Etap drugi to dobranie właściwego odcieniu. Na rynku dostępna jest tak szeroka paleta barw, że często trudno jest się zdecydować, który kolor idealnie zgra się z naszą karnacją.

Jeżeli Twoja skóra ma raczej jasny odcień, postaw na chłodne kolory takie jak łosoś, czy morela. Jeśli natomiast kwalifikujesz się do ciemnego typu urody wybierz brązy, miedzie lub brzoskwinie.

Sposób nakładania różu

Krok trzeci to odpowiednie zastosowanie różu. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że aplikuje się go na puder i nigdy odwrotnie. Teraz musisz się zastanowić, jaki efekt pragniesz osiągnąć. Zakładając, że jest nim klasyczny rumieniec, powinnaś podkreślić swoje policzki, wystrzegając się przy tym robienia tzw. jabłuszek. Wysmuklić twarz pozwoli Ci z kolei nałożenie różu w kremie pod kości policzkowe.

O efektywnym stosowaniu różu także na: www.sklepestetyka.pl/Jak_stosowac_roz.html

Warto dodać, że powinnaś pamiętać również o dopasowaniu sposobu nakładania różu do kształtu twarzy. Jeżeli jest ona np.okrągła, nanieś kosmetyk od połowy ucha w kierunku ust, a jeśli w kształcie serca – pod kośćmi policzkowymi.

Skoro już znasz tajniki różu, baw się nim i korzystaj z jego możliwości. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzić z ilością. W przeciwnym wypadku, istnieje ryzyko, że Twój makijaż uzyska karykaturalny efekt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *