Eyeliner – jak narysować idealną kreskę?

Karnawał to wyjątkowy czas hucznych i kolorowych balów. Okres ten trwa pomiędzy świętem Trzem Króli a Środą Popielcową. Podczas imprezowego szaleństwa kobiety pragną się wyróżniać. Robią to poprzez błyszczące stroje oraz barwne i mocne makijaże. Wystarczy spojrzeć na słynną paradę w Rio de Janeiro, gdzie królują ogromne pióropusze, brokat i cekiny.

Początki eyelinera

Dziś kilka słów na temat karnawałowego makijażu, a konkretnie eyelinera, który nadaje spojrzeniu głębi i podkreśla linię rzęs. Maluje się nim zarówno linię na górnej, jak i na dolnej powiece. Skąd wywodzi się ten charakterystyczny styl? Eyeliner powstał w Egipcie ok. 10 tys. lat przed naszą erą. Z pewnością każdy z nas zetknął się kiedyś z fotografią Egipcjan znajdującą się w podręczniku od historii. Jako pierwsze zwracały uwagę kruczoczarne włosy oraz oblamówki wokół oczu.
Trend trwa do dzisiaj, a dla wielu gwiazd stał się nieodłącznym elementem budującym ich wizerunek. Najlepszym tego przykładem jest Amy Winehouse, która stawiała na niemal karykaturalny makijaż z czarną kreską w rozmiarze XL.

 

Eyeliner - jak go używać?

 

Różnorodność kolorów i rodzajów

Na rynku dostępne są różne kolory kosmetyku, od różu po granat. Mimo tego, panie najczęściej stawiają na klasyczną czerń. Oprócz różnorodności kolorów, wyróżnia się także wiele rodzajów eyelinera: płynny, flamaster, w kamieniu, w żelu oraz z pędzelkiem.
Na samym początku wykonanie idealnej kreski może stać się nie lada wyzwaniem. Dlatego też paniom bez doświadczenia poleca się eyelinery w pisaku, gwarantujące szybkie schnięcie oraz precyzję.

Jak narysować idealną linię?

Skoro już bliżej poznałaś tajniki eyelinera, dowiedz się w jaki sposób z niego korzystać, aby osiągnąć pożądany efekt. Krokiem pierwszym jest namalowanie linii od środka oka w kierunku zewnętrznego kącika. Następnie należy wykonać cienką kreskę przy wewnętrznym kąciku oka i połączyć ją z poprzednią. Narysowaną linię należy stopniowo pogrubiać. Kolejnym krokiem jest namalowanie przy zewnętrznym kąciku skośnej linii skierowanej ku górze. Należy połączyć ją w taki sposób, aby powstał trójkąt, który wypełnimy później eyelinerem. Na koniec pozostaje już tylko wyrównać kreskę i wszelkie niedoskonałości.

Wystarczy kilka prób, aby nabrać wprawy i idealnie wykończyć makijaż oczu. Spektakularna kreska optycznie je powiększy i zapewni wyróżniające się spojrzenie podczas karnawałowego szaleństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *