Jane Iredale – makijaż

Palma pierwszeństwa, jeśli chodzi o zastosowanie najnowszych badań medycznych przy produkcji kosmetyków należy się oczywiście dr. Desmondowi Fernnandes’owi, ale nie oznacza to, że w branży kosmoceutycznej nie ma już niczego do odkrycia i zrobienia.

Dowodzi tego chociażby sama pani Jane Iredale – założycielka firmy JaneIredale, marki specjalizującej się w najwyższej próby specjalistyczny asortyment do makijażu.

Wracając do odkryć i osiągnięć – Jane jako pierwsza na świecie odkryła potencjał, jaki drzemie w minerałach naturalnych. Wszystkie produkty sygnowane jej nazwiskiem powstają na bazie tych minerałów, dzięki czemu zyskują wiele unikalnych właściwości.

Najlepiej niech o tym opowie sama twórczyni kosmeceutyków, co jest możliwe dzięki temu, że od roku 2006 r., regularnie prowadzi ona bloga. Sukcesu swych produktów upatruje w doskonałej pod względem jakościowym produkcji i oczywiście – w unikalnych właściwościach naturalnych minerałów, zwłaszcza osiąganego dzięki nim naturalnemu filtrowi przeciwsłonecznemu. W odróżnieniu od filtrów chemicznych działają one natychmiast i wytrzymują o wiele dłużej, nawet w wodzie. Testy wykazały, że osoby pływająca przez 80 minut wciąż była tak samo chroniona (w skali SPF) jak to miało miejsce przed wejściem do wody! Rzeczywiście imponujące.

Jedyną wadą są wyższe ceny niż u konkurencji, ale biorąc pod uwagę jakość produktów JaneIredale ja osobiście płaciłabym za nie nawet więcej.