Jak wybrać odpowiedni podkład?

Podkład stanowi jeden z najważniejszych elementów makijażu. Nic w tym dziwnego, ponieważ jego aplikacja pozwala na osiągnięcie efektu jedwabistej i jednolitej cery, o której marzy każda kobieta. Jak jednak wybrać odpowiedni i sprawić, aby prawidłowo spełniał on swoją funkcję? Miej na uwadze dwie podstawowe kwestie:

  • Po pierwsze, odpowiednio przygotuj swoją skórę. Dokładne oczyszczenie i nawilżenie cery to podstawa. Jeżeli nałożysz podkład na suchą skórę, musisz liczyć się z tym, że jeszcze bardziej uwidoczni on przesuszone miejsca.

  • Po drugie, pamiętaj o wyborze odpowiedniego odcienia podkładu oraz jego właściwym nałożeniu. Musi być on dopasowany do kolorytu Twojej skóry, dzięki czemu unikniesz nieestetycznego efektu maski.

    Jane Iredale - podkład mineralny BB SPF 25

Zalety kosmetyków mineralnych

Jednak sam odpowiedni odcień nie zapewni Ci spektakularnych efektów. Musisz postawić na kosmetyki, dzięki którym uzyskasz pełne krycie i które nie będą niszczyć Twojej cery. Warto w tym miejscu wspomnieć o kosmetykach mineralnych.

Ich formuła opiera się jedynie na naturalnych, czystych minerałach i roślinnych antyoksydantach, które pochwalić się mogą wysoką trwałością i działaniem przeciwzapalnym. Poza tym, produkty mineralne zawierają witaminy i naturalne filtry przeciwsłoneczne, przez co spowalniają proces starzenia się skóry.

Glow Time z faktorem SPF 25

Dlatego też, kosmetykiem, na który warto zwrócić swoją uwagę jest podkład mineralny Glow Time z faktorem SPF 25. Fakt, że jest produktem mineralnym, nie jest jego jedyną zaletą. Spośród innych wyróżnia go także wielokierunkowe działanie. Może być bowiem stosowany nie tylko jako podkład, ale również jako balsam do opalania, czy też korektor.

Zawarte są w nim składniki takie jak m.in. sok z aloesu, olej słonecznikowy, ekstrakt z gorzkiej pomarańczy, czy też z jabłka. To one zapewniają skórze nawilżenie, odżywienie i stanowią ochronę przed przedwczesnym starzeniem się skóry. Przez stosowanie tego podkładu możesz uzyskać rezultaty w postaci:

  • zwężonych porów,

  • gładkiej skóry bez niedoskonałości,

  • mniejszej widoczności zmarszczek,

  • promiennej i pełnej blasku skóry.

Postaw na kosmetyki stanowiące przedłużenie pielęgnacji Twojej cery. Wybierz takie, które będą zawierały najwyższej jakości składniki kosmetyczne oraz pożądaną trwałość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *