Preparaty do demakijażu

Gładka i promienna skóra to cel każdej kobiety. Aby go osiągnąć często szukamy nowości kosmetycznych, zapominając o podstawowym i najważniejszym kroku jakim jest dokładny demakijaż. Nawet najdroższe kosmetyki nie będą mogły się wykazać, jeżeli nałożysz je na nieoczyszczoną twarz.

Błędy w demakijażu

Pomyśl jak wspaniale jest oddychać świeżym powietrzem po deszczu. Twoja skóra również potrzebuje chwili oddechu. Jeżeli jednak zalegają na niej resztki makijażu – jest to niemożliwe. Dwa podstawowe błędy podczas wykonywania demakijażu to niedokładność oraz zbyt mocne tarcie skóry powodujące jej podrażnienie. Pamiętaj więc, aby unikać ich jak ognia.

 

Kosmetyki do demakijażu twarzy

 

Olejek do demakijażu

Do usunięcia makijażu możesz użyć olejku, mleczka lub płynu micelarnego. Dziś kilka słów o każdym z powyższych preparatów. Pierwszy z nich, czyli olejek zyskuje wśród pań coraz większą popularność. Wystarczy nabrać go w dłonie, rozetrzeć i wmasować w twarz, a on wykona swoje zadanie, czyli rozpuści makijaż. Potem pozostaje już tylko nawilżenie wacika wodą i zdjęcie olejku oraz pozostałości makijażu.

Płyn micelarny a mleczko do demakijażu

Jeżeli zdecydujesz się natomiast na płyn micelarny lub mleczko, nasącz nimi wacik, przyłóż go do skóry, odczekaj chwilę, a następnie usuń makijaż. Czym różnią się oba produkty? Tłusta formuła mleczka nie tylko nawilża skórę, ale również doskonale ją oczyszcza. Z tego względu preparat ten jest świetnym rozwiązaniem dla osób borykających się z suchą skórą. Jeżeli chodzi o płyn micelarny, zazwyczaj sprawdza się on u osób z wrażliwą skórą. Jego regularne stosowanie zmniejsza pory i łagodzi podrażnienia.

Jak widzisz na rynku dostępnych jest wiele produktów, dlatego każdy powinien znaleźć coś dla siebie! Zadbaj o swoją skórę i unikaj szybszego pojawienia się zmarszczek. Pielęgnuj ją niczym ogrodnik podlewający swoje kwiaty, a ona odwdzięczy się pięknym wyglądem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *