Czyszczenie pędzli do makijażu

Pędzel dobrej jakości jest niezbędny do wykonania profesjonalnego makijażu. Bez względu na to z czego jest zrobiony, gromadzi się na nim wiele zarazków i bakterii, które mogą skutkować niedoskonałościami pojawiającymi się na twarzy. W efekcie, zamiast dodawać nam uroku, może przynieść on niechciane rezultaty. Aby tego uniknąć, każda kobieta powinna pamiętać o jego prawidłowej pielęgnacji. Należy zdawać sobie sprawę, że pędzel do makijażu na którym znajdują się resztki kosmetyków nie tylko przenosi zarazki, ale także traci swoje właściwości.

Spray do czyszczenia

Jeżeli chcesz zatem uniknąć trądziku, zaskórników i przebarwień, utrzymuj swoje pędzle w czystości! Jednym z najprostszych sposobów jest używanie zmywacza do pędzli. Brush Cleaner to preparat od Jane Iredale, który czyści i pielęgnuje pędzelki z naturalnego włosia.

Zmywacz do pędzli - Jane Iredale

Jego ogromną zaletą jest szybki i łatwy sposób użycia, ponieważ produkt znajduje się w formie sprayu. Jedyne co trzeba zrobić, to spryskać nim pędzelek i delikatnie przetrzeć. Wśród podstawowych składników preparatu wyróżnia się olejki eteryczne i ekstrakty z wodorostów. To one sprawiają, że spray nie tylko pielęgnuje i odżywia naturalne włosie pędzli, ale co istotne, jest bezpieczny dla skóry.

Częstotliwość czyszczenia pędzli

Regularne czyszczenie pędzli pozwoli Ci pozbyć się zarówno resztek po kosmetykach kolorowych, ale także martwego naskórka i kurzu. Jak często należy to robić? Najlepiej po każdym użyciu. Jeżeli jednak ciężko jest Ci wcielić taki nawyk w życie, weź pod uwagę przeznaczenie kosmetyków. Pędzle do cieni, różu i sypiego pudru można czyścić rzadziej, np. co 2 tygodnie. Jednak w przypadku tych, których używa się do nakładania tłustych produktów takich jak podkład, czy korektor jest inaczej – tutaj każdego dnia warto pozbywać się zanieczyszczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *